У театрі Камери (Тель – Авів) пройшла прем’єра вистави ‘Роза Теннессі Вільямса, режисер Дім Амор.

Глядачі були приголомшені режисурою та грою акторів, аплодували стоячи, Дім Амор (режисер) отримав понад 500 листів подяки, 27.01.2022 глядачі зможуть знову побачити  виставу .

Ми всі добре знайомі з п’єсами Теннессі Вільямса: “Трамвай Бажання”, “Скляний звіринець”, “Кішка на розпеченому даху”, “Татуйована троянда”, “Ніч ігуани” і т.д.

Вистава «Роза Теннессі Вільямса» відкриває вікно у світ Теннессі Вільямса: мистецтво письма, алкогольна та наркотична залежність, незважаючи на заборону відкрите гей життя, боротьба Теннессі за права та рівність ЛГБТ (1911 – 1983), цензура на п’єси та сценарії, насильство з боку батька, заборона писати та психічне захворювання сестри.

Цікава автобіографічна п’єса, що наближає нас до внутрішнього світу Теннессі.
Інформація на івриті – натисніть тут.

Теннессі Вільямс жив у будинку, який перебуває у постійному стресі, а його сестра Роза, яка була чутливою, слабкою та замкненою, була госпіталізована до психіатричної лікарні. У деяких його п’єсах відображено багато подій та переживань із життя автора.

У Рози тонкий характер, який змушує її усамітнитися у приватному світі – колекції тварин зі скла та гіпсу. Вся сім’я пов’язана зі світом уяви, який контрастує із сірою міською реальністю, в якій вони живуть, у квартирі, розташованій у задній частині будівлі у  багатолюдному районі.

Протягом усього свого життя Вільямс залишався близьким до своєї сестри Розі, у якої в молодості діагностували шизофренію. 1943 року, коли її стан став критичним, їй зробили лоботомію. Операція мала катастрофічні наслідки для Рози, і решту життя вона провела у спеціальних установах. Вільямс відвів Роуз до приватної клініки на північ від Нью-Йорка, де згодом часто відвідував її. Він надав їй відсоток від виручки від його найуспішніших виступів, який пішов на фінансування її утримання у клініці.

Теннессі прийняв гомосексуальність і навіть перебував у відносинах з рядом чоловіків з індустрії мистецтва та розваг, таких як Кіп Кайрман та Панчо Родрігес. Вільямс був у 14-річних романтичних стосунках з актором Френком Мерло, з яким він жив до смерті останнього, що спричинило погіршення стану Вільямса, як фізично (як алкоголік), і літературно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *